Niebezpieczne rewiry

Kapelan mińskiej Policji ksiądz Jerzy Danecki podczas swojej codziennej posługi zawsze pamięta o tym, że bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważne. Szczególnie dzieciom tłumaczy, że powinny pilnować się w drodze do szkoły, zwłaszcza kiedy idą poboczem jezdni lub jeżdżą rowerami. Od kilku lat dla zaakcentowania swojego przekazu kapelan zaprasza policjantów na spotkanie z młodzieżą klas pierwszych, rozpoczynającą swoją przygodę ze szkołą.

Odblaski na nowy rok

W pierwszą niedzielę września do kościoła w Wólce Mińskiej pw. Matki Bożej Dobrej Rady przybył jak co roku przedstawiciel policji. Zanim doszło do spotkania ze stróżem prawa ks. Jerzy Danecki wspólnie z ks. dr. Zbigniewem Iwańskim poświęcili podczas uroczystej mszy świętej tornistry pierwszoklasistom.
Po mszy na spotkaniu z policjantem zostało prawie 50 dzieci. Były przedszkolaki, pierwszoklasiści, a nawet ich starsi koledzy i koleżanki z podstawówki. Wszyscy z przejęciem słuchali wykładu na temat bezpiecznych zachowań i z ciekawością zerkały na gadżety, które przywiózł policjant.
W końcu przyszedł moment, na który czekali wszyscy. Najmniejsze dzieci wyciągały rączki, by dostać świecące bransoletki, starsi mogli za to dostać kaski rowerowe, światła, odblaski na szprychy oraz kodeksy młodego rowerzysty. Kiedy już obdarowano wszystkie maluchy, złożyli wszystkim życzenia zawsze bezpiecznej drogi do szkoły. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Numer: 2012 38 Autor: