Nawigator 2012

Już po raz siódmy ruszył miński Nawigator, czyli pieszy maraton na orientację w ramach Pucharu Polski. W tym roku zabrakło jednak śmiałków na 100-kilometrową trasę i rajd przygodowy, więc uczestnicy wystartowali tylko na dystansie 50 km

Pieszo na czas

Nawigator 2012 / Pieszo na czas

Walkę z czasem i zmęczeniem ostatecznie podjęło 52 zawodników, w tym 8 kobiet. Wszyscy zawodnicy przybyli na metę przed końcem 12-godzinnego limitu, ale trzej uczestnicy zjechali z trasy i nie zostali sklasyfikowani. Pierwszy na mecie zameldował się Jan Lenczowski, który pokonał odcinek 50 kilometrów w ciągu 5 godzin 42 minut i został jednocześnie najszybszym mińszczaninem. Zaraz za nim finiszował Rafał Klecha, a 19 minut później – Piotr Chyczewski. Wśród mińszczan za Janem Lenczowski linię mety przeciął Łukasz Lemanowicz z czasem 7 godz. 47 min., a ponad godzinę później – Sebastian Reczek.
Wśród kobiet natomiast najszybsza okazała się Dagmara Kozioł, która 50-kilometrową trasę pokonała w ciągu 6 godz. i 56 min. Prawie godzinę później finiszowała Magdalena Gruziel, a trzecia – z czasem 10 godz. i 29 min. – na mecie stawiła się Danuta Piętka.
Po wyczerpującym biegu na zawodników czekał grill oraz uroczysta dekoracja. Każdy otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi –  dyplomy oraz cenne narody rzeczowe. Chętni mogli zregenerować siły w mińskim Aquaparku.

Numer: 2012 34   Autor: (jk)