Mińscy szachiści

Drużyna Mińskiego Towarzystwa Szachowego wygrała rozgrywki II ligi juniorów i uzyskała awans do przyszłorocznych rozgrywek I ligi

Awansowali do I ligi

W II lidze startowało 41 drużyn z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich oraz najlepszych drużyn w poprzedniej edycji. Każda drużyna składa się z dwóch juniorów (do 18 lat), dwóch juniorów młodszych (do 14 lat), jednej juniorki (do 18 lat) oraz juniorki młodszej (do 14 lat) oraz z zawodników rezerwowych. Walka toczyła się jednocześnie na sześciu szachownicach, każda partia trwa około 4-5 godzin, a turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund.
Mińskie Towarzystwo Szachowe wystąpiło w składzie: Jakub Suliborski, Paweł Parol, Paweł Dębała, Damian Koseski, Antonina Góra, Kamila Koseski, Artur Suliborski, Arkadiusz Abramowski, Pola Parol. Trenerem i kapitanem drużyny był Michał Kopczyński. Nasza drużyna z jedenastym numerem startowym była niezwykle zdeterminowana do awansu do I ligi, który stawał się coraz bardziej realny. Przed ostatnią rundą nasi juniorzy mieli punkt przewagi nad kolejnymi drużynami. Po dramatycznej walce w ostatniej rudzie zakończonej remisem utrzymali prowadzenie.
Zawody były rozgrywane w Borowicach koło Karpacza w dniach 21-29 lipca 2012. Udział był finansowany ze  środków miasta Mińsk Mazowiecki.
Bezpośrednio po powrocie z zawodów, adepci królewskiej gry byli gośćmi burmistrza i starosty. Zawodnicy zostali  bardzo serdecznie  i życzliwie przyjęci, mogli zaprezentować swoje dotychczasowe osiągnięcia i zdradzić plany na najbliższą przyszłość.   Włodarze nie tylko  interesowali  się sukcesami, ale byli również zainteresowani codziennym życiem mistrzów ligi. Pytali, ja  dużo czasu poświęcają na ćwiczenia i czy zawody nie  powodują  zaniedbań szkolnych obowiązków.  Pytań było bardzo dużo i wskazywały, że królewska gra  nie jest obojętna mińskim władzom.

Numer: 2012 32 33 Autor: (jaz)