Piłkarki z Jeruzala

To był największy  sukces w historii gimnazjum w Jeruzalu. Właśnie dziewczęta tej  szkoły na co dzień grające i trenujące w Akademii Piłkarskiej Orliki Jeruzal po wygraniu powiatu i regionu w rozgrywkach piłkarskich LZS „Piłkarska Kadra Czeka” , pojechały do Korytowa na finał województwa.

Mistrzynie Mazowsza

Piłkarki z Jeruzala / Mistrzynie Mazowsza

Od razu było wiadomo że będą je czekały ciężkie mecze z Drobinem (trzykrotny zwycięzca województwa), Radomiem (I liga dziewcząt) i Wiskitkami (finalista turnieju coca coli).
Po losowaniu trafiły do pary półfinałowej z Wiskitkami i po zaciętym meczu wygrały 2:0 (0:0), a w finale grały z Drobinem. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0. W drugiej drobinianki zaatakowały. Na trzy minuty przed końcem meczu zdobyły gola, ale już po skutecznej kontrze Orliczek, ustalając wynik na 2:1 a my cieszymy się z Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego.
To jeszcze nie koniec piłkarskich bojów, bo od 14 do 19 sierpnia zagrają w Mistrzostwach Polski LZS w piłce nożnej dziewcząt, w ktorych dziewczęta z Jeruzala będą z dumą reprezentować nasz powiat i województwo.
Tytuł mistrzyń województwa zdobyły: Natalia Kozik, Natalia Gałązka, Eliza Jączyk Katarzyna Woźnica, Małgorzata Zalewska, Aleksandra Gajowniczek, Marta Świątek, Dominika Materka, Magda Strzelec, Aleksandra Serwatka, Paulina Kieliś, Katarzyna Woźniak, Magda Konopacka, Ewelina Dziugieł i Ewa Podstawka. Poprowadził je Krzysztof Kalinowski.

Numer: 2012 31   Autor: (jaz)