Festyn w Cegłowie

Jak co roku przed zakończeniem nauki odbył się festyn rodzinny przy Zespole Szkolnym w Cegłowie. Główną atrakcją była formacja taneczna MP Dance z Siedlec oraz pokaz tancerza ognia z grupy Saurion, ale i miejscowi artyści nie narzekali na oklaski

Popisy rodzinne

Podczas występu grupy tanecznej można było podziać zwinność, grację, muzykalność oraz ciekawe stroje dzieci tańczących. Pokazy mistrza Saurion wprowadziły widzów w bajkowy klimat poprzez wykorzystanie ogromnych baniek mydlanych o tysiącu kolorów. Popisy na szczudłach zgromadziły wielu chętnych, a odważni próbowali swych możliwości podczas chodzenia na małych, dziecięcych szczudłach.
Występy dzieci szkolnych rozpoczął Krystian Metera, który zagrał Walca a-moll Fryderyka Chopina oraz utwory: ,,Parada gwiazd”, ,,Blues”, ,,Galop”. W następnej części koncertu popis dawały dzieci młodsze. Piosenkę ,,Dzieciom też się coś od życia należy” zaśpiewała Julia Koszel, natomiast ,,Pies na medal” należał do Julii Rumak oraz Igi Czub. Klasy młodsze zachwycają nas tańcem z wykorzystanie kolorowych strojów: klasa Ib zatańczyła ,,Krakowiaka”, klasa Ia – ,,Rodzinny krąg”, klasy III – taniec węgierski z szarfami. Ciekawym występem była piosenka ,,Afryka” w wykonaniu klas II, a uczniowie przebrani w oryginalne stroje afrykańskie myleni byli z zaproszonymi gośćmi z Siedlec. Po występach dzieci klas I-III przerywnikiem była gra na keybordzie Piotra Millera, który ponownie pokazał swoje zdolności muzyczne.
W części II programu szkolnego można było zobaczyć prezentację klasy Vb, która zdobyła II miejsce w projekcie GOTOWI NA 2012, Paulinę Korzeń z grupą taneczna w piosence „Karuzela”, taniec „Groszek” w wykonaniu dziewcząt klasy IVb, ćwiczenia na stepie klasy V i VI, kabaret ,,Miłość niejedno ma imię”, piosenkę ,,Czas nie będzie czekał” w wykonaniu Julii Zalewskiej i Karoliny Zwierz oraz pokaz z piłką Krystiana Wójcika. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs, w którym brały udział rodziny Koszlów, Sadochów i Cabajów. Poszczególni członkowie zmierzyli się z konkursami wiedzy o dziecku, konkurencjach sprawnościowych, plastycznych oraz wiedzy o EURO 2012. Komisja przyznała dwa pierwsze miejsca oraz jedno trzecie. Wszyscy członkowie rodzin otrzymali nagrody, a dzieci – darmowe bilety na plac zabaw.
Festyn zakończył się zabawą taneczną, którą wraz z nagłośnieniem imprezy prowadzili Kamil i Jacek Wąsowscy.

Numer: 2012 27 Autor: (jaz)