Miesiąc judoków

Ostatnie dni dla judoków UKS Kontra okazały się strzałem w dziesiątkę. Zawodnicy brali udział w kilku zawodach, które przyniosły im złote, srebrne oraz brązowe medale

Medale KONTR-y

Największy sukces przyniósł KONTRze turniej judo dzieci i młodzików w Radzyniu Podlaskim. Na tym wyjeździe zdobyli aż siedem złotych medali, a faworytką okazała się Katarzyna Przyczyna, która wygrała 2 medale złote w wadze 42 i 46 kg. Na złoto zasłużyli także: Aleksander Polkowski, Dominik Adamczyk, Krystian Adamczyk, Franek Zieliński i Adrian Lema. Nie mogło również zabraknąć srebrnych medali, które zdobyli Jakub Czyżewski i Aleksander Wiącek. Mateuszowi Polkowskiemu przyznano medal brązowy.
W otwartym pucharze Polski juniorek młodszych w Luboniu brązowy medal zdobyła Paulina Przyczyna, a V miejsce – Katarzyna Przyczyna. Judocy UKS choć zapewne bardzo się starali na IX Międzynarodowych mistrzostwach młodziczek, juniorek i juniorów nie mieli już tyle szczęścia. Mimo to czwarte miejsce wywalczyła Katarzyna Przyczyna w wadze 40 kg; V miejsce – Paulina Przyczyny w wadze 57 kg; identycznie Robert Rybczyński w 81kg oraz IX miejsce Zbigniew Cieślik w 66 kg.
Ogólnopolski turniej judo o puchar burmistrza dzielnicy Żoliborz przyniósł znowu złoty medal Katarzynie Przyczynie, srebro Frankowi Zielińskiemu  oraz brąz Olkowi Wiąckowi i Wojtkowi Gujskiemu.
W finale warszawskiej olimpiady młodzieży i dzieci młodszych rocznik 2003 w Warszawie srebrny medal zdobył Krystian Adamczyk.

Numer: 2012 24   Autor: (jk)