Powiat nauczycieli

W poniedziałek, 12 grudnia mińskie GM-3 otworzyło swoje podwoje twórczym i poszukującym nauczycielom języka angielskiego. Wszystko za sprawą konferencji metodycznej „Teachers – creatures of habits (both good and bad)”, którą zorganizowało SJO, DOS Teacher Training Solutions i PASE – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych. Imprezie patronowali: starosta miński, burmistrz Mińska, British Council oraz Cambridge ESOL

Nawyki z humorem

Powiat nauczycieli / Nawyki z humorem

Zebrani w murach GM-3 angliści z miasta i powiatu mieli nieprawdopodobną szansę skorzystania z rad światowej sławy metodyka Paula Seligsona. To jeden z najbardziej charyzmatycznych trenerów nauczycieli, pełen pasji wykładowca, znany z przyjaznego języka, poczucia humoru i praktycznego podejścia do nauczania języka angielskiego. Mińska Mazowieckiego konferencja tylko to potwierdziła.
Zanim jednak Seligson podzielił się z uczestnikami konferencji swoim 33-letnim doświadczeniem zawodowym i związanymi z pracą sekretami, wykład wygłosił jeden z czołowych polskich metodyków-szkoleniowców – dr Grzegorz Śpiewak. Zaraz po nim zagraniczny gość próbował zmierzyć się z tezą powiedzenia, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.
– Seligson starał się przenieść na grunt polskiej rzeczywistości ciekawostki metodyczne, zaszczepić w nauczycielach wolę ciągłego rozwoju i zachęcić do walki ze stagnacją prowadzącą często do edukacyjnego marazmu – relacjonują anglistki z GM-3 Agnieszka Kurel i Małgorzata Materka. Jak zapewniają, konferencja ze światowej sławy metodykiem stała się idealną okazją do poznania wielu sposobów urozmaicenia zajęć języka angielskiego, również tych niewerbalnych.
Seligson starał się przekazać słuchaczom również praktyczne i niebanalne pomysły na lekcje z uczniami, z którymi praca staje się wyzwaniem i nieustającą ewaluacją własnego warsztatu. W prosty i dowcipny sposób tłumaczył, że sala lekcyjna nie jest sceną jednego aktora, a miejscem gdzie prowadzony jest dialog. Swój wykład wzbogacił licznymi anegdotami i zabawnymi przykładami nauczycielskich złych i dobrych nawyków. W zamian uczestnicy konferencji nagodzili go entuzjastycznymi brawami, a organizatorzy dzięki zbiorom MZM przedstawili mu „Mińskie impresje architektoniczne”, których wystawa towarzyszyła konferencji.

Numer: 2011 52   Autor: Justyna Kowalczyk





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *