Ligi piłkarskie

Runda jesienna powoli zbliża się ku końcowi. Swoje ostatnie mecze w lidze okręgowej dobrze wspominać będzie hucki Tygrys i Victoria Kałuszyn, które zdobyły komplet punktów. Nie poszczęściło się jedynie Mazovii, która poległa na wyjeździe. Tymczasem przed piłkarzami z A- i B-klasy jeszcze jedna szansa na jesienne zwycięstwo

Końcówka jesieni

Ligi piłkarskie / Końcówka jesieni

Runda jesienna zakończyła się dla piłkarzy okręgówki. Swój ostatni mecz z sukcesem wykorzystała Victoria Kałuszyn, która pokonując 7:1 Sępa Żelechów, utrzymała się na 2 miejscu ligowej tabeli. Po dwie bramki dla kałuszynian strzelili Michał Wójcik, Michał Bondara i Tomasz Szydłowski, a siódmy gol drużyna zawdzięcza Łukaszowi Gągolowi.
Również Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego pokazał pazur, rozgramiając na wyjeździe słabego rywala z Małkini. Tym samym piłkarze przerwali pechową passę, która od 4 meczy przynosiła im same przegrane. Wybawcami stali się Maciej Gałązka i Daniel Kuć (po dwie bramki) oraz z karnego Dominik Zarzycki. Dzięki nim Tygrys zakończył rundę na 9 miejscu w tabeli.
Spokojnej zimy nie będą za to mieli piłkarze mińskiej Mazovii, którzy ulegli 0:3 rezerwom siedleckiej Pogoni. Mimo to rundę zakończyli na ligowej trzeciej pozycji.
Przedostatnie, jesienne mecze A-klasy przyniosły wiele niespodzianek. Pewna zwycięstwa Tęcza Stanisławów poległa na własnym boisku pod naporem słabszego rywala. Zajmująca 8. miejsce Miedzanka Miedzna od początku meczu dawała się gospodarzom we znaki, co przełożyło się na gola już w 19. minucie. Stanisławowianie wyrównali dopiero w drugiej połowie za sprawą Sylwestra Florowskiego. Była to jednak jedyna bramka zdobyta przez zajmującą 3. pozycję w tabeli Tęczę. Rywale wbili im jeszcze jednego gola, ustalając wynik na 2:1.
Spokojnego meczu nie zagrał również Świt Barcząca, który podejmował u siebie swojego ligowego brata, czyli drużynę Huragan Wilczonek. Znajdujący się na ostatnim miejscu Huragan do ostatniej minuty walczył o punkty, ale gospodarze nie pozwolili im na wygraną. W zaciętej walce zdobyli aż 7 bramek, oddając rywalom tylko o jedną mniej. Gole dla Świtu zdobyli:  4 razy Rafał Grabowski, Mariusz Ptasiński, Kamil Ostrowski i Konrad Malejczyk.
Jesienne zmagania czekają jeszcze na piłkarzy klasy B. Przedostatni mecz tej rundy druga drużyna Mazovii przegrała. Mińszczanie z powodu braku zawodników rozpoczęła spotkanie w dziewiątkę i ostatecznie na własnym boisku ulegli 0:1 Kolektywowi Oleśnica. Zwycięstwo odniosła za to Olimpia Latowicz, która aż 6:2 pokonała Nojszewiankę II Nojszew i ustawiła się na 5. pozycji ligowej tabeli. Zaraz za nią uplasował się dębski Płomień, który w ostatni weekend wygrał 5:2 z Jastrzębiem Żeliszew.
Spadek w tabeli zanotowała natomiast IV-ligowa Victoria Sulejówek, która w 15. kolejce uległa drugiej drużynie Znicza Pruszków. Choć rywale grali słabo, piłkarze Victorii gole zdobyli dopiero w ostatnich minutach meczu, grając w dziesiątkę. Ostatecznie przegrali 3:2 i spadli z 8. na 10. miejsce.

Numer: 2011 46   Autor: (jk)