DRODZY CZYTELNICY

W sobotę, 10 września 2011 r. już siódmy raz usłyszymy nad Srebrną, a dokładnie drugi raz na Starym Rynku swojskie granie i śpiewanie. Zobaczymy tradycyjne tańce i pysznie kolorowe stroje zespołów ludowych od gór aż po morze. Poczujemy też zapach świeżego chleba i tradycyjnego jadła. Przywiozą je gospodynie z kilkunastu etnoregionów Polski. Słowem czekają nas...

Siódme szczęścia

DRODZY CZYTELNICY / Siódme  szczęścia

W tym roku planujemy imprezę na jeden dzień, ale za to trwającą 10 godzin ludową biesiadę.
Na dobry początek wystąpi zawsze podziwiana mińska Dąbrówka w swoim najnowszym programie pieśni i tańców ludowych, a pierwsza część festiwalu (od 12.30) to głównie konkursy dla ludowych artystów, którzy z całej Polski przyjadą do Mińska z pieśnią, tańcem i muzyką. Prezentacje 28 zespołów i 18 śpiewaków oceni nasze profesjonalne jury.
Przygotujemy także to, co najbardziej lubicie – festyn ludowy ze stołami chlebowymi naszych gości, którzy przywiozą do Mińska zdrowe pieczywo oraz znakomitości własnej, regionalnej spiżarni i kuchni. Będzie więc można smakować do woli i za grosze. Tak nasyceni możemy podziwiać lub kupować wyroby artystów ludowych oraz skorzystać z oferty promujących się instytucji, stowarzyszeń i firm. Bufet zapewni catering baru Pod Strzechą, grilla i wędliny – ZM Łuków, a pieczywo – piekarnia z Wielgolasu.

Druga część festiwalu (od 18.00) też będzie miała swoje szlagiery. Zanim na scenie wystąpią laureaci konkursów, zagrają biesiadnie do tańca połączone kapele, a goście zatańczą poloneza i oberka na co najmniej SIEDEM dziesiątek par oraz nagrodzimy najsmaczniejsze stoły chlebowe.
Zwycięzcy konkursów otrzymają statuetki MIŃSKIEJ BOCHNY, a wszyscy uczestnicy festiwalu – nagrody pieniężne, prezenty i pamiątki z Mińska – w sumie za prawie 20 tysięcy złotych.
Nie zabraknie występów specjalnych. Będą koncerty zespołów muzyki tradycyjnych jak znana i podziwiana Kapela Władysława Pogody z Kolbuszowej, wystąpi trzykrotna zdobywczyni Mińskiej Bochny – Kurpianka Zofia Charamut, kabaret Wrzosowianie, a na deser serwujemy już tradycyjną rewię cygańską z mińską grupą Jame Roma.
Wszystko na Starym Rynku w Mińsku Mazowieckim, by to historyczne miejsce wciąż ożywiać folklorem i po to, by nasi goście czuli się podczas Festiwalu jak w wielkiej rodzinie połączonej ludową tradycją i szacunkiem dla darów ziemi.

O nowościach przed- i pofestiwalowych informujemy na naszych witrynach www.co-slychac.pl oraz www.mivena.pl w zakładce Festiwal Chleba. Tam również znajdzie się szczegółowy program naszej REWII FOLKLORU I DARÓW ZIEMI. Zapraszam także do obejrzenia plakatu na 34 stronie aktualnego numeru Co słychać?
Do miłego zobaczenia w sobotę, 10 września z pieśnią na ustach i chlebem na stole. Będzie gorąco nie tylko od słonecznych promieni.

Numer: 2011 37   Autor: Wasz Redaktor





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *