Mińskie turnieje

UKS „Szóstka” od dawna zachwycała występami swoich piłkarek. Należy przypomnieć, iż w 2005 roku zespół prowadzony przez Tomasza Rokitę wywalczył mistrzostwo województwa mazowieckiego. Takiego sukcesu w grach zespołowych w powiecie nie osiągnęła żadna szkoła

Orlik piłkarek

Mińskie turnieje / Orlik piłkarek

W środę 15 czerwca SP-6 gościła drużyny na I Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt klas piątych o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Turniej ten odbywać się będzie cyklicznie pod koniec roku szkolnego. W tym roku na Orlika, obok gospodyń imprezy, z miasta przybyły reprezentantki z SP-2 i SP-5, a ponadto zawodniczki z Marianki, Starej Niedziałka i Janowa. Wszelkie sporne kwestie na boisku rozstrzygał sędzia główny turnieju – Arkadiusz Pazdyka. Po uroczystym otwarciu turnieju cheerleaderki z „szóstki” zaprezentowały układ artystyczny przygotowany przez Beatę  Kowalczyk.
Puchar ufundowany przez dyrektor szkoły – Annę Zalewską trafił do zawodniczek Tomasza Rokity z UKS-u „Szóstka”. Dziewczęta nie miały sobie równych, wygrywając pięć meczy i zdobywając 15 punktów. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta Andrzeja Gołowicza z Janowa z dorobkiem 10 zebranych oczek. Brązowe medale przypadły zawodniczkom z SP-5, które są podopiecznymi Arkadiusza Brody. Kolejne miejsca to: czwarte SP Marianka – opiekun Ewa Wojdak, piąte Stara Niedziałka – trener Włodzimierz Osica, a szóste dziewczęta SP-2 – opiekun Beata Szymkowiak. Najlepszą bramkarką została Kamila Sokół z SP-5, zaś piłkarką oraz królem strzelców z dorobkiem 6 bramek została uczennica SP-6 Anna Bortkiewicz. Podkreślić należy, że jednym z głównych fundatorów nagród była Rada Rodziców, która prężnie działa przy szkole.
Metrowy puchar przechodni ufundowany przez dyrektora szkoły Annę Zalewską trafił dodatkowo do gospodyń turnieju, ale już za rok będą one musiały stawić dzielnie czoła, aby w drugiej edycji turnieju móc go obronić.

Numer: 2011 28   Autor: (jaz)