Artykuły

Okładki do gadki

Ponad 10 tysięcy głosów otrzymały nasze okładki z 2016 roku, a rozpiętość wyników wyniosła od prawie tysiąca do niecałych stu poślubień.

Autor: (jaz)

Drop powstańczy

Jak co roku 9 lutego Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem i Szkoła Podstawowa im. Piotra Wysockiego w Dropiu zorganizowała uroczyste obchody 186 Rocznicy Bitwy pod Dobrem.

Autor: (jaz)

Widzą, że nie widzą

Już 1 marca od 9.30 do 11.30 w MBP dowiemy się w jakim stopniu są udostępniane powierzchnie publiczne, zbiory kultury i strony internetowe na terenie powiatu mińskiego.

Autor: (jaz)

Walka o PITy

Mieszkasz na terenie naszej gminy, a jesteś zameldowany w innej? Nie szkodzi, możesz rozliczyć się z PIT w swoim miejscu zamieszkania.

Autor: (jaz)

Siła zapału

Biblioteka pełni rolę domu kultury, dom kultury zmienia się w muzeum, a w muzeum od dwunastu lat nie ma stałej ekspozycji poświęconej historii miasta...

Autor: (jaz)

ZUS od ręki

Niemal wszyscy narzekają na ZUS, a tu taka zmiana. Otóż nasz bezpardonowy ubezpieczyciel wprowadził znaczne usprawnienie obsługi klientów – część zaświadczeń jest już wydawana od ręki.

Autor: (jaz)

PUPowe wsparcia

Ponad 510 mln zł przeznaczono w 2017 roku na aktywizację mazowieckiego rynku pracy, z czego prawie 370 mln na działania ułatwiające osobom bezrobotnym powrót na rynek pracy, około 120 mln trafi na wsparcie zatrudnienia osób do 30 lat i 24 miliony na podnoszenie kwalifikacji pracodawców i pracowników.

Autor: (jaz)

Straci na ugodzie

Burmistrz Jakubowski poinformował, że wpłynęła opinia biegłego, która została sporządzona na wniosek sądu w Lublinie, przed którym toczone jest postępowanie pomiędzy firmą PLESMAR, a miastem.

Autor: (jaz)

Cyganka u Kościuszki

W 271. rocznicę urodzin Tadeusza Kościuszki Cyganka podążyła śladami Patrona Szkoły po Białorusi. W delegacji uczestniczyli uczniowie Jakub Roguski i Mikołaj Roguski wraz z dyrektorem szkoły Małgorzatą Wachowicz oraz wójtem Krzysztofem Kalinowskim.

Autor: (jaz)

Wygrała z siecią

Nasza posłanka Krystyna Pawłowicz znowu na fali. Otóż po jej interwencji sieć Kaufland zmienia hasła reklamowe, czyli rezygnuje z używania słów rodzime, polskie produkty czy rodzimi dostawcy.

Autor: (jaz)

Nastja spod Jakubowa

Natalia Ołdak to wokalistka i finalistka czwartej edycji programu Disco Star emitowanego w Polo TV. Ostatnio przeszła kolejne przeobrażenie i wystąpiła pierwszy raz pod pseudonimem Nastja.

Autor: (jaz)

Polski łącznik

W mińskim GM-2 zorganizowano polonistyczne spotkanie pokoleń, które jednocześnie było już III Mińskim Świętem Języka Polskiego pod hasłem mody na polski. W tym roku dyrekcja papieskiego gimnazjum i nauczyciele poloniści zaprosili do wspólnego świętowania zarówno młodzież z mińskich szkół gimnazjalnych, jak i słuchaczy Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Autor: (jaz)

Przedszkole krzywdy

W miniony piątek 10 lutego mińscy radni spotkali się w trybie nadzwyczajnym, by znowu ulżyć burmistrzowi.

Autor: (jaz)

Wyprawka dla Antosi

Pierwszym nowonarodzonym w 2017 r. mieszkańcem gminy Cegłów jest dziewczynka Antonina Helena Jakubowska – córka Doroty i Mirosława. Dziewczynka przyszła na świat w mińskim szpitalu 2 stycznia o godzinie 9.55. Miała 51 cm wzrostu i ważyła 3250 g. To ona w ramach lokalnej polityki prorodzinnej tradycyjnie otrzymała wyprawkę.

Autor: (jaz)

Problemy Ślusarczyka

Radny Ślusarczyk chce dbać o biednych i szpital. Zadał więc Jakubowskiemu trzy pytania, nurtując na początku dofinansowanie do obiadów, domu dziennego pobytu osób starszych i stołówki dla ubogich.

Autor: (jaz)

Dekada geomaniaków

W Zespole Szkół Ekonomicznych podsumowano dziesięć edycji Geomaniaka, czyli konkursu geograficznego.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [97]