Warto przecztać

Dole Sulewskiego

Wójtowi Adamowi Sulewskiemu od początku kadencji rządzenie gminą Stanisławów nie przychodziło łatwo. Jego przeciwnicy postanowili jednak dać mu czas na pokazanie swoich zdolności. Ale od wyborów minęły już ponad dwa lata i od tego czasu wiele się zmieniło. Sulewski nie tylko nie może liczyć na poparcie rady, ale też coraz częściej spotyka się z objawami niezadowolenia mieszkańców gminy

Autor: Łukasz Kuć

Trofea za dzieła

Gmina Dębe stawia coraz dobitniej na rozwój sportu. Przejawem tych tendencji jest organizowana od pięciu lat gala honorująca najlepszych sportowców, trenerów i nauczycieli kultury fizycznej. W tym roku po raz pierwszy organizatorem tej prestiżowej imprezy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, który od 1 stycznia prężnie rozpoczął działalność na terenie gminy...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Gościnne gole

Kolejny już turniej piłki halowej młodzików w Dobrem stał pod znakiem dużych sportowych emocji. W szranki stanęło 10 drużyn składający się z graczy rocznika 2004 i młodszych. Niestety gospodarze w tym roku nie zdołali utrzymać passy zwycięstw, ale nie zawsze przecież można wygrywać...

Autor: (łk)

Deficyty rozwoju

Ogólnym zestawieniem budżetów samorządowych na rok 2017 rozpoczynamy cykl artykułów, w których przyjrzymy się szczegółowo planom finansowym poszczególnym gmin i miast powiatu mińskiego. Są to uchwały w swojej pierwotnej formie, które w ciągu roku będą na pewno ulegać mniejszym i większym zmianom, jednak nadal podstawę będą stanowić dokumenty przyjęte na koniec 2016 roku i to na nich się skupimy...

Autor: Łukasz Kuć

Chorzy znachorzy

– Jak jest zima, to musi być zimno. Takie jest odwieczne prawo natury – głosi cytat z kultowego filmu Barei. Mistrz Bareja wielkim człowiekiem był i w tym przypadku też rację miał...

Autor: Anna M. Sikorska

Czytanie na głosowanie

Przedwiośnie, Pamiątki Soplicy, Beniowski czy Wesele, a więc Żeromski, Rzewuski, Słowacki czy Wyspiański?

Autor: (jaz)

W celi Traugutta

SP w Mrozach obchodziła święto swego patrona – Romualda Traugutta. Z tej okazji szkolni przyjaciele biblioteki i koła historyków wystawili przedstawienie teatralne pt. „A czasem najlepsi…”.

Autor: (jaz)

Piękni duogloci

Nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół Ekonomicznych sprawdzili znajomość dwóch języków obcych wśród uczniów szkół średnich powiatu mińskiego.

Autor: (jaz)

Marianka literacka

W piątek 3.02 w Szkole Podstawowej im. Gen. Józefa Hallera w Mariance zorganizowano drugie spotkanie z literaturą w klasach młodszych.

Autor: (jaz)

Windy w budowie

Idzie nowe i to pionowe w szkołach prowadzonych przez powiat miński.

Autor: (jaz)

Pierwszy z Rządzy

W środę 4 stycznia 2017 roku do lokalnej społeczności gminy Jakubów dołączył Krzysztof Królak, syn Anny i Marcina Królaków z Rządzy, brat pięcioletniego Jakuba.

Autor: (jaz)

Michałów bez odpadów

W czasie emocji metropolitarnych, gmina Halinów odniosła wielki sukces, bo wojewoda mazowiecki Zdzisław Siepiera ogłosił stwierdzenie nieważności uchwały nr 209/16 sejmiku województwa z 19 grudnia 2016 r. w sprawie uchwalenia planu gospodarki odpadami.

Autor: (jaz)

Nowiny od Dzieciny

Szóste kolędowanie z Wesołą Nowiną w Chrośli to wciąż poświąteczna gratka dla młodych i starszych kolędników. Tak bawią się bożonarodzeniowo mieszkańcy gminy oraz reprezentanci szkół z Rudy, Górek, Dębego Wielkiego, dzieci z przedszkola gminnego w Dębem i przedszkoli niepublicznych. Przyjechały także dwie grupy z SP w Stojadłach.

Autor: (jaz)

Siedlecki rozmach

Czy podjazd dla niepełnosprawnych może kosztować 24 milionów. Zdjęcie ogromnego podjazdu dla osób na wózkach zbudowanego w Siedlcach przy ul. Kaczorowskiego wywołało ostre komentarze internautów.

Autor: (jaz)

Ciepło na mrozie

Idea dawania ciepła jest prosta. Trzeba tylko znaleźć legalne miejsca dla wieszaków dostępne 24 godziny na dobę - 7 dni w tygodniu.

Autor: (jaz)

Latowicz na zarządzie

W latowickim Zespole Szkół zorganizowano posiedzenie zarządu gminnego OSP w Latowiczu. Prezes Paweł Kania złożył sprawozdanie, w którym znalazły się informacje z działalności za rok 2016.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [466]