Warto przecztać

Zapomnieli o laureatach

W Kałuszynie uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z czterech powiatów: mińskiego, węgrowskiego, siedleckiego i sokołowskiego pisali dyktando po... niemiecku. Miało ono szczególną formę, bowiem lektorem była prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

Autor: (jaz)

Ferie z nudą

Można śmiało stwierdzić, że w czasie tegorocznych ferii zimowych dzieci powinny uciec z miasta. Powodem jest znacznie ograniczona oferta kulturalna jednostek kulturalno-sportowych.

Autor: (jaz)

Olimpiad czas

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i dwie gminy – Jakubów i Cegłów serdecznie zapraszają gospodynie do udziału w olimpiadzie wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości, które planują na 8 marca 2017 r. o godz. 10:00.

Autor: (jaz)

Szanse gospodarzy

Tegoroczne zmagania w XVIII Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę siatkową mężczyzn zostały podzielone na trzy etapy. Półfinały rozegrane zostały 1 i 6 lutego, a wielki finał zaplanowano na wtorek 7 lutego. Miejscem tych emocjonujących zmagań była hala sportowa Mechanika

Autor: (łk)

Futsal z pomocą

XIII Stanisławów Cup, tak jak wiele innych imprez w Stanisławowie, stał pod znakiem pomocy charytatywnej. Po raz kolejny zbierano pieniądze dla małej Lenki, a przy tym rywalizowano sportowo.

Autor: (łk)

FIFA Ekonoma

Znakiem czasów jest to, że szkoły coraz częściej organizują zawody e-sportowe. Niedawno zmagania w popularną grę FIFA 17, czyli wirtualną piłkę nożną, zorganizowano w mińskim Ekonomie.

Autor: (łk)

Trening z Różalem

Na zaproszenie właściciela i trenera Klubu Walki Grappler Marcina Frankiewicza przyjechał do Mińska światowej i europejskiej rangi zawodnik K1 i MMA – Marcin Różalski.

Autor: (łk)

Life na AWFie

Tradycyjnie już w drugiej połowie stycznia na warszawskiej AWF rozgrywany jest Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej.

Autor: (łk)

Wtóre puchary

W drugiej odsłonie IX halowego turnieju piłki nożnej o puchar wójta gminy Latowicz rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2008. Było ich w sumie 100, co stanowiło 10 drużyn.

Autor: (łk)

Strażacki klops

Whali sportowej mroziańskiego GOSiR przeprowadzono XV rozgrywki finałowe Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w piłce siatkowej.

Autor: (łk)

Fit-balik

Karnawał to czas balów, także dla najmłodszych. W jedną ze styczniowych sobót o dobrą zabawę dzieci zadbało Studio Fitness Fit&Joy, które zorganizowało imprezę pod nazwą Balik Karnawałowy.

Autor: (łk)

Sposób na wyrodka

Od wielu lat jestem najemcą lokalu komunalnego. Początkowo mieszkałam w nim całą rodziną – to jest z mężem, dwiema córkami i synem. Kilka lat temu córki wyszły z mąż i wyprowadziły się. Rok temu zmarł mój mąż, więc obecnie mieszkam z prawie 40-letnim synem, ale tylko ja ponoszę wszystkie koszty utrzymania, bo syn nie zarabia, a ostatnio przychodzi do domu pijany i agresywny. Wielokrotnie nakazywałam synowi opuszczenie mieszkania, ale on nie chce. Jak go wyeksmitować...

Autor: Adwokat Agnieszka Malczyk

Cykady dekady

Cykady to owady bardzo muzyczne. Ich instrument grający to właściwie części szkieletu zewnętrznego, przekształcone w błoniaste membrany. Wprawiane w wibracje za pomocą mięśni owada czynią z jego ciała pudło rezonansowe. Cykady mają też swoiste wzmacniacze, czyli specjalne poduszki powietrzne. Dzięki nim potrafią wydawać dźwięki powyżej 100 dB, czyli z mocą młota pneumatycznego słuchanego z odległości metra. Po ostatnim przeglądzie piosenki nauczycieli można było domniemać, że cykady żyją nie tylko na Cykladach...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Lody na spody

Po kilkudniowej odwilży zima wróciła. Może nie z takimi mrozami, ale padającym śniegiem, który zamienia ulice w ślizgawki. Podczas styczniowej sesji radni o powrocie zimy nie wiedzieli, ale chcieli poznać reakcje władz miasta na zagrożenia bezpieczeństwa aut i przechodniów. Niestety, wieści nie są pomyślne...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Protest bez nagany

Nie każdy ma na tyle zacięcia żeby, kiedy w urzędzie zostanie potraktowany w sposób niezgodny z prawem, złożyć na taki stan rzeczy skargę. Jeden z mieszkańców gminy Cegłów postanowił jednak powalczyć o egzekwowanie prawa, ale rozstrzygnięcie zaproponowane przez radnych wcale go nie zadowoliło

Autor: Łukasz Kuć

Krzty na trzy

Wbrew pozorom i nawykom polonezy w czasie balu studniówkowego to nie tylko odtańczenie tradycyjnej sztampy. Udowodniły to co najmniej dwie klasy liceum Macierzanki, a szczególnie IIIa. Oni na trzy szli z muzyką Jervy’ego Hou’a, a z wychowawczynią Katarzyną Łaziuk zatańczył absolwent liceum Jakub Chocholski. To tylko okruchy niespodzianek, jakie czekały obserwatorów wchodzenia przyszłych maturzystów w dorosłość...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [466]