Powiat mińskiSzkoły sportowe

Tegoroczne zmagania w XVIII Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę siatkową mężczyzn zostały podzielone na trzy etapy. Półfinały rozegrane zostały 1 i 6 lutego, a wielki finał zaplanowano na wtorek 7 lutego. Miejscem tych emocjonujących zmagań była hala sportowa Mechanika

Szanse gospodarzy

Szkoły sportowe / Szanse gospodarzy

W pierwszym pojedynku półfinałowym spotkał się gospodarz – Mechanik oraz zwycięzca fazy zasadniczej – Ekonom. Dwa pierwsze sety po bardzo zaciętej walce padły łupem Mechaników. W trzecim i czwartym lepsi okazali się Ekonomicy i wszystko rozstrzygało się w secie piątym. W nim od samego początku zdecydowanie prowadzili faworyci rozgrywek. I gdy wydawało się że wszystko jest rozstrzygnięte, gospodarze niesieni niesamowitym dopingiem dogonili rywali, a chwile później cieszyli się ze zwycięstwa i awansu do finału. W drugim spotkaniu po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy Budowlanki i LO z Mrozów. Ten mecz przyniósł dużo mniej emocji. Po wygranej wysoko pierwszej partii przez zespół z Mrozów zanosiło się na szybki mecz. W drugim secie doszło jednak do przebudzenia budowlanych, ale tylko chwilowego, bo w końcówce złapali zadyszkę i oddali ostatnie punkty rywalom. Podłamani takim stanem rzeczy nie potrafili stawić już skutecznego oporu i przegrali trzeciego seta do 16. Zanim doszło do finału rozegrano jeszcze mecz o trzecie miejsce, w którym ZSE po czterosetowym pojedynku dość łatwo pokonał ZS-1.

Nadszedł wreszcie czas na decydujące starcie tego sezonu szkolnych rozgrywek. W wielkim finale od początku walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero w samej końcówce dwie najważniejsze akcje, a tym samym całego seta wygrali licealiści z Mrozów. Druga partia to zdecydowanie lepsza gra Mrozów i pewne wysokie zwycięstwo do 17. Nieco podłamani gospodarze łatwo nie chcieli się poddać. Podjęli walkę, czego efektem było wysokie, 10-punktowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że za chwilę doprowadzą do czwartego seta, coś się zacięło. Wykorzystali tę okazję mrozianie i zdobywając punkt za
punktem doprowadzili do wygranej w całym spotkaniu 3:0. Mistrzem siatkarskim szkół ponadgimnazjalnych w powiecie mińskim zostało więc LO w Mrozach.
Dekoracji najlepszych drużyn i zawodników dokonali starostowie Antoni Tarczyński i Krzysztof Płochocki oraz dyrektorzy Elżbieta Wieczorek i Tomasz Płochocki. Wśród nagrodzonych indywidualnie znaleźli się: Piotr Ręczajski z Mrozów, Przemysław Szuba z Mechanika, Mateusz Mucha z Ekonoma, Karol Zalewski z Budowlanki oraz MVP imprezy – Jakub Osiński z LO Mrozy.

Numer: 7 (1011) 2017   Autor: (łk)