LatowiczSport w powiecie

W drugiej odsłonie IX halowego turnieju piłki nożnej o puchar wójta gminy Latowicz rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2008. Było ich w sumie 100, co stanowiło 10 drużyn.

Wtóre puchary

Sport w powiecie / Wtóre puchary

Wśród nich znalazły się: po dwie ekipy Olimpii Latowicz, Kałuszyna i Masovii Siedlce, a także Olimp Stok Lacki, KS Activum, Sęp Żelechów oraz Akademia Młodych Piłkarek Tygrysiątka. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których spotkania rozegrały w systemie każdy z każdym. Do dalszej części turnieju awansowały cztery zespoły, które grały już systemem pucharowym. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy AMP Tygrysiątka oraz Masovia II Siedlce w regulaminowym czasie padł remis 0:0. Dlatego o wyłonieniu zwycięzcy decydował konkurs rzutów karnych. Potrzeba było aż 8 serii, żeby stwierdzić, że na najniższym stopniu podium staną zawodniczki z Huty Mińskiej. W finale zmierzyły się drużyny Olimpii Latowicz I oraz Masovi Siedlce I. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli gospodarze i to oni wznieśli puchar za zajęcie pierwszego miejsca.
Przyznano też wyróżnienia indywidualne. Królem a raczej królową strzelców została Oliwia Związek z zespołu Tygrysiątek, najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Kaniewskiego z siedleckiej ekipy, a MVP zawodów został Grzegorz Świątek z Olimpii Latowicz.
Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe medale, a najlepsze cztery oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali dodatkowo puchary oraz nagrody indywidualne. Ufundował je wójt gminy Latowicz Bogdan Światek-Górski.

Numer: 7 (1011) 2017   Autor: (łk)