Dębska gala sportu 2017

Gmina Dębe stawia coraz dobitniej na rozwój sportu. Przejawem tych tendencji jest organizowana od pięciu lat gala honorująca najlepszych sportowców, trenerów i nauczycieli kultury fizycznej. W tym roku po raz pierwszy organizatorem tej prestiżowej imprezy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, który od 1 stycznia prężnie rozpoczął działalność na terenie gminy...

Trofea za dzieła

Jak gala, to kapituła i lokalni celebryci. Nie mogło więc zabraknąć wójta Kalinowskiego, który nie tylko oceniał kandydatów, ale i prognozował sportowe przedsięwzięcia. To plan kompleksu boisk w Dębem Wielkim, który, ma nadzieję, wykona jeszcze w trakcie tej kadencji. Wspomniał o budowie nowoczesnych placów zabaw w Celinowie i Cygance.

O planach mówił także Rafał Wtulich, pierwszy dyrektor GOSiR. Przedstawił on plany działalności ośrodka na najbliższe miesiące, czyli dębskiej halowej lidze piłki nożnej, zapraszając zgromadzonych na najbliższe imprezy sportowe.

Nadszedł wreszcie czas przyznania tytułów i wręczenia nagród zasłużonym sportowcom. Tu do dwóch kreatorów życia sportowego dołączył przewodniczący kapituły Leszek Woźnica. I tak jak trzej muszkieterowie wzywali, nominowali i tytułowali najlepszych w gminie sportowców.

Kogo w tym roku? Najlepszą drużyną w kategorii SP zostali tenisiści z Dębego, a sportowcem – Natalia Sasin z SP Ruda, pokonując Mateusza Krawczyka z SP Dębe Wielkie i Adriana Banacha z SP Górki. Najlepiej rokującym zawodnikiem okazał się Igor Więsik ze szkoły taekwon-do w Górkach. Wśród drużyn GM wygrali siatkarze, indywidualnie – Gabriel Ajdacki, a przyszłościowo – Karolina Wawer. W open najlepszą drużyną okazały się fitnessówki w słusznym już wieku prowadzone przez Joannę Rokicką. Indywidua sportowe to zaś Monika Wtulich z taekwon-do ASW, kolarz Jakub Soszka i przełajówka Weronika Tkaczyk. Przyznano także wyróżnienia Roksanie Naumiuk i Aleksandrze Piotrkowicz, a najlepiej rokującym zawodnikiem okazał się Bartłomiej Woś.

By osiągać wyniki, niezbędna jest baza i fachowi mistrzowie. W dębskiej gminie miano najlepszego nauczyciela wychowania fizycznego przypadło Sylwii Potapczuk, a statuetka najlepszego trenera powędrowała wreszcie do rąk pana Dawida Matwieja z Akademii Sztuk Walki. Wygrał on z Katarzyną Gańko i Szymonem Góreckim, którzy otrzymali nominacyjne wyróżnienia.

Sportowców wspierali gimnazjaliści pokazami artystycznymi i gimnastycznymi, a na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Zdobywcy pierwszych miejsc Uwaga! Reportaż filmowy z dębskiej gali sportu pokazujemy w strumieniu CsTV na www.co-slychac.pl, a po tygodniu w archiwum WARTO OBEJRZEĆ i na youtubie w kanale MEDIAL Piątkowski. otrzymali vouchery w kwocie 200 zł na zakupy w sklepie Fansport. Wszystkich ugoszczono słodyczami i kawą z żołędzi.

Dębska gala sportu jest jedynym uroczystym dopełnieniem osiągnięć sportowych w powiecie mińskim. Aż przykro, że innych miast i gmin nie stać na kilka pucharów i tysiąc złotych. Stypendia sportowe nie zastąpią ekskluzywnej i publicznej pochwały...

Numer: 6 (1010) 2017 Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *