Kalejdoskop

Nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół Ekonomicznych sprawdzili znajomość dwóch języków obcych wśród uczniów szkół średnich powiatu mińskiego.

Piękni duogloci

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym każda szkoła przeprowadziła wewnętrzne eliminacje, podczas których wyłoniono maksymalnie 12 uczniów. Okazało się, że tylko Ekonom, Piękna i Budowlanka miała na nie ochotę, więc w II etapie wzięło udział 30 uczniów, którzy rozwiązywali test z dwóch języków obcych – angielski oraz do wyboru hiszpański, niemiecki lub rosyjski. Do finału pisemnego, czyli testu sprawdzającego rozumienie tekstu słuchanego, zakwalifikowało się 12 uczniów. W ścisłym finale pięcioro uczniów odpowiadało na sześć pytań w dwóch wybranych językach obcych.

Po uwzględnieniu wszystkich wyników okazało się, że najlepszym poliglotą 2016/2017 został angielsko-niemiecki Robert Janda z GiLO, a za nim jego dwaj szkolni koledzy – Michał Pawlak i Michał Karczmarski. Poliglocki brąz zdobyła angielsko-hiszpańska Katarzyna Broda z ZSE, a wyróżnienie również angielsko-hiszpańska Martyna Zawilińska z Budowlanki.

Numer: 6 (1010) 2017 Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *