IX Festiwal MIVENA Etno-Kabaret

Znamy już wyniki IX Festiwalu MIVENA-ETNO-KABARET. Z aż 20 grup artystycznych nagrodę glówną zdobyli Kurpie od Myszyńca przed Wegrowianami /I miejsce/ oraz Ludwiniankami /II miejsce i Eko kabaretem URLE / III miejsce/. Tytuł ETNO-PSOTY zdobyła Jadwiga Freus - szefowa zespolu MALWINKI   z Ziemi Wieluńskiej...

PSOTY TĘSKNOTY - wyniki

Wiemy także, z kogo i z czego żartowały  w tym roku mieszkańcy wsi i małych miast. Konkurs był różnorodny tematycznie, a większość  zespołów przygotowała fabularyzowane spektakle okraszane rekwizytami, muzyka, tańcami  i swojskimi pieśniami ze swego regionu...
 
  ---------------------------------------------
Twórcą Festiwalu MIŃSK-ETNO-KABARET jest Zbigniew Piątkowski  - twórca kultury, dziennikarz, wydawca czasopism i literatury pięknej, działacz społeczny, pisarz, poeta, organizator festiwalów kultury o zasięgu ogólnokrajowym i prezes Fundacji MIVENA
 
------------------------------------------
ARTYKUŁ i zdjęcia na  http://www.co-slychac.pl/artykuly-tresc.php?id=6350

 WIĘCEJ  NA www.co-slychac.pl/minsk-etno-kabaret.php
Reportaz filmowy na YT i płytach DVD /zamów 608 410 762/
 
NAGRODY IX Festiwalu Mivena-Etno-Kabaret
zamieszamy niżej  i w pliku PODZIAŁ NAGRÓD  

 

Lp.

ZESPÓŁ/ artysta 

 

PROGRAM

SUMA PKT

RODZAJ

NAGRODY

KWOTA (ZŁ)

 

Darczyńca

X

Jadwiga FREUS

.........

....

ETNO-PSOTA 2016

bezcenna

Prezes Fundacji MIVENA

1.

KURPIE OD MYSZYŃCA

STANY MAŁZEŃSKIE

292

NAGRODA GŁÓWNA

600

POWIAT MIŃSKI

2.

WĘGROWIANIE

NA WIEJSKIEJ DRODZE ZASŁYSZANE

274

I MIEJSCE

500

POWIAT MIŃSKI

3.

LUDWINIANKI

ŻYCIE MIEJSKIE NA WESOŁO

257

II MIEJSCE

450

POWIAT MIŃSKI

4.

EKO – Kabaret URLE

KAMELEONY

254

III MIEJSCE

400

POWIAT MIŃSKI

5.

KURCZEPIECZONE

JARMARK W MIŃSKU

250

NAGRODA  SPECJALNA

300

POWIAT MIŃSKI

6.

KAPELA ŁOCHOWSKA

CHODŹ NA PRAGĘ...

234

NAGRODA  SPECJALNA

300

POWIAT MIŃSKI

7.

WSPOMNIENIE

OCZEPINY

233

NAGRODA  SPECJALNA

300

POWIAT MIŃSKI

8.

IWOWIANKI

JUŻ SENIORZY, ALE...

231

NAGRODA  SPECJALNA

300

POWIAT MIŃSKI

9.

SENIORYNKI

PRÓBA GENERALNA

223

NAGRODA  SPECJALNA

300

POWIAT MIŃSKI

10.

WRZOSOWIANIE

PROBLEMY LUDZI NA WSI

218

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

11.

MALWINKI

POGADUCHY U YNDRZEJOWEJ

206

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

12.

MŁODZI

 Z DUCHEM

RODZINKA – OJCIEC, MATKA I DZIECINKA

201

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

13.

ŚWIDERZANKI

LEKARZ I PACJENT

200

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

14.

MISTOWIACY

MISTOWSKIE SWATY

188

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

15

ZAJĄCE

CHRZCINY

182

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

16

SREBRZANKI

WIEJSKIE ŻYCIE W POLITYCE

175

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

17

GWIZDALANKI

GWIZDAŁY HUMORU

165

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

18

POD RÓŻĄ

SEKS I PIENIĄDZE

160

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

19

MIŚ Z CEGŁOWA

ŚPIEWNE ŻARTY

140

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

20

ETNO-MIŃSZCZANIE

CIOTKA Z AMERYKI

137

WYRÓŻNIENIE

200

POWIAT MIŃSKI

                                                                                                          W sumie       5.650,-

 


 meksponsorzy