SiennicaSiennica liryczna

Piąty raz mury siennickiego Zespołu Szkół gościły wielbicieli poezji śpiewanej. Inspiracje liryczne zgromadziły w sumie piętnastu uczestników z ZS w Siennicy, Wielgolasu, Dębego Wielkiego, mińskiego Mechanika, Ekonoma i szkół salezjańskich. Spośród nich jury – Agnieszka Szczepańska, Mariusz Szeląg i Aleksander Szac – wyłoniło laureatów...

Racje inspiracji

Oczekiwanie na ostateczny werdykt jury umilił występ Aleksandra Szaca, któremu towarzyszyła nauczycielka ZS w Siennicy - Agnieszka Durka.  Spontanicznie zaśpiewało również kilku uczestników, dla których śpiew to czysta radość i przyjemność.
A kto wygrał? W zmysłach jurorów najlepiej zaprezentowała się Marta Zwierz z Zespołu Szkół w Siennicy i otrzymała Złotą Nutkę. Srebrna Nutka przypadło Szymonowi Zalewskiemu z zespołem Avista z Mechanika. Na trzecim miejscu z Brązową Nutką znalazła się Magdalena Nogańska z salezjańskich szkół.  Jury przyznało również dwa wyróżnienia – Aleksandrze Kozłowskiej z ZS w Siennicy za udany debiut sceniczny oraz Weronice Grądzkiej z GM w Dębem Wielkim Wielkim za emocje, które towarzyszyły jej występowi. Nagroda publiczności tj. lipowa nutka tradycyjnie wyrzeźbiona przez Roberta Jackowskiego powędrowała do Marty Zwierz, która swoim śpiewem już trzeci raz zdobyła uznanie większości zgromadzonych.

Dyrektor szkoły Zbigniew Piłatkowski nie szczędził podziękowań organizatorom przeglądu Beacie Balińskiej, Katarzynie Gójskiej, Annie Jackowskiej i Jakubowi Maguzie. Słowa uznania należą się również uczniom klas technikum turystycznego. Okazuje się, że umiejętności nabyte podczas praktyk i staży zagranicznych doskonale przydają się podczas obsługi gości tego typu imprez. Po rozdaniu pamiątkowych dyplomów i nagród, które ufundowała Rada Rodziców i Wójt Gminy Siennica, fantastyczną grą na akordeonie popisał się Piotr Szczęsny z zespołu Avista.
Kolejna wspaniała impreza z występami na bardzo wysokim poziomie. Nie trzeba być wybitnym znawcą muzyki, aby spędzić miło wieczór. Wystarczy tylko odrobina dobrego smaku i wrażliwości. Niech żałują ci, których na piątych Siennickich Inspiracjach Lirycznych nie było.

Numer: 48 (999) 2016   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *