LatowiczLatowicz biegaczy

Aktywność ruchowa stanowi doskonałe połączenie z majowymi świętami. Ostatnio udowodnił to latowicki I Majówkowy Bieg Po Flagę, który – ku pozytywnemu zaskoczeniu organizatorów – spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Sportowe obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przyciągnęły do Latowicza 120 biegaczy…

Flagowe truchty

Latowicz biegaczy / Flagowe truchty

Impreza biegowa została zorganizowana przez gminę Latowicz przy wsparciu OSP, KGW, klubu Olimpia i szkoły. Na tę okazję przygotowano cztery dystanse – 320-metrowy bieg młodzika, 640-metrowy bieg starszaka, 3-kilometrowy bieg młodzieżowy oraz 5-kilometrowy bieg główny wraz z nordic walking.
Na najdłuższym dystansie wśród kobiet najszybsza była Daria Paśnicka, która wyprzedziła Ewę Chróst i Martę Kubaś. Najlepszym z panów okazał się Paweł Czyżkowski, a miejsca za nim zajęli Łukasz Staniak oraz Robert Świecak.
Oliwia Rylska zwyciężyła w 3-kilometrowym biegu kobiet. Druga była Zuzanna Jarek, a trzecia Maria Świątkowska. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn wygrał Robert Możdżonek, przed Grzegorzem Świątkiem i Krzysztofem Szczepaniukiem.
Spacer z kijkami kobiet najszybciej ukończyła Małgorzata Franczak, a za nią na metę przywędrowały Magdalena Wysocka oraz Agnieszka Grzenda. W grupie mężczyzn pierwszy był Paweł Kowalik, za nim Janusz Komorzycki, a potem Dariusz Franczak.
Przyznano też nagrody dodatkowe. Trafiły one do najszybszych mieszkańców gminy Latowicz – Doroty Legat i Damiana Kota, a także do najmłodszego biegacza – Adama Pszonki, oraz najwcześniej urodzonego, czyli Krystyny Puchowskiej.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Najlepsi na najdłuższym dystansie otrzymali nagrody finansowe, w kategoriach 3 km i NW wyróżnieni zostali nagrodzeni rzeczowo, a najmłodsi uczestnicy otrzymali z rąk organizatorów piłki. Dla wszystkich przewidziany był poczęstunek z grilla, słodkie bułki oraz owoce.

Numer: 19/20 (1282/1283) 2022   Autor: (łk)