Dębe WielkieDębe Wielkie siatkarskie

Dębski Sztab WOŚP wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji piąty rok z rzędu zorganizowali siatkarskie zawody. Do walki o medale i puchary w Siatkarskim Turnieju Wielkich Serc zgłosiło się 14 drużyn, które rywalizowały w dwóch kategoriach

Serwy z sercem

Dębe Wielkie siatkarskie / Serwy z sercem

Pierwsi swoje rozgrywki zaczęli zawodnicy z kategorii młodzieży do lat 19. Zwyciężyła drużyna Tempo z Halinowa, drugie miejsce zajęli gracze z ekipy Voleyball Team, zaś trzecia lokata należała do reprezentantów dębskiej szkoły mundurowej.
Jeszcze przed południem do gry przystąpiła kategoria open +19. Poziom rozgrywek pozytywnie zaskoczył organizatorów. Turniej kierowany był do amatorów, a spotkania już na etapie grup stały na bardzo dobrym poziomie. Niejednokrotnie konieczne było rozegranie tie-breaka. Do samego końca ciężko było wskazać faworyta. Kilka minut przed godziną 21:00 wynikiem 2:1 w meczu finałowym zawodnicy grający pod enigmatyczną nazwą Trochę Bieda Team pokonali warszawski Chill Aut. Takim sposobem to oni stanęli na najwyższym stopniu podium, za nimi Chill Aut, a podium zamknęli zawodnicy Riviery.
Tuż za podium znaleźli się gracze Wesołej Zbieraninki, dowodzonej przez Aleksandrę Smugę, która po raz kolejny okrzyknięta została najlepszą zawodniczką turnieju. Natomiast najbardziej wartościowym graczem został rozgrywający TBT Michał Pietrewicz. Oboje z rąk organizatorów otrzymali pamiątkowe statuetki.
Pomysłodawcą oraz koordynatorem turnieju był dyrektor GOSiR Rafał Wtulich. Zawody toczyły s ię pod czujnym okiem sędziów: Patryka Piwka, Rafał Płatka, Michała Kondrata oraz Łukasza Rutkowskiego. Sędziami stolikowymi byli Patryk Leszko oraz Jakub Świerczyński.
Główny cel imprezy był jednak jeden – zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Wszystkie środki zebrane w ramach organizacji turnieju znalazły się w wirtualnej skarbonce dębskiego sztabu WOŚP. A ta wypełniła się kwotą 2 530 zł.
Wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, szefowa dębskiego sztabu WOŚP Anna Piotrkowicz, dyrektor GOSiR Rafał Wtulich oraz sędzia zawodów Patryk Piwek wręczyli szczęśliwcom pamiątkowe puchary i medale.

Numer: 5/6 (1268/1269) 2022   Autor: (łk)