Dębe WielkieGórki biegaczy

W niedzielne zimowe przedpołudnie w Górkach miał miejsce już IV Bieg Mikołaja zorganizowany przez stowarzyszenie Akademia Sztuk Walki. Jak zawsze impreza spotkała się z dużym entuzjazmem wśród mieszkańców gminy, powiatu, województwa, a nawet Polski…

Dogonić Mikołaja...

Górki biegaczy / Dogonić Mikołaja...

W tym roku ponad 100 zawodników zmierzyło się ze sobą na różnych dystansach i w różnych kategoriach. Nowością był między innymi nordic walking, a także kategoria najmłodszych biegaczy do 3 roku życia. Każdy otrzymał świąteczną czapkę, upominek, drewniany medal oraz talon na hot-doga i ciepłą herbatę. Na najlepszych czekały puchary i nagrody rzeczowe.
Wśród dzieci do lat 3 pierwsze miejsca zajęli Róża Szabat i Karol Borucki. Za nim znaleźli się: Amelia Zagańczyk i Ryszard Zagańczyk, a także Natalia Siporska i Daniel Matwiej. W grupie 4-5-latków najlepsi okazali się Hanna Anielak i Szymon Zdanowski, zaś kolejne lokaty uzyskali Jagoda Grygielewicz i Laura Król. Wśród dzieci w wieku 6-7 lat zwyciężali Anna Hrynkiewicz i Jakub Jarek, drudzy byli Zoja Soczyńska i Jakub Lewandowski, a trzeci Alicja Zdanowska i Adam Jarzębski. Magdalena Hrynkiewicz i Nataniel Reduch zdominowali grupę 8-9-latków, a Liliana Dziugieł i Miłosz Kokot 10-11-latków. Kolejne lokaty należały do Hanny Husznerczuk i Oskara Kąkola, Julii Książek i Aleksandra Przysowy, a także Leny Szyk i Mateusza Siporskiego oraz Leny Sarniak i Jana Goebla. Zuzanna Jarek jako jedyna startowała w kategorii dziewcząt w wieku 12-14 lat, zaś wśród chłopców miejsca ułożyły się następująco: Mateusz Woźnica, Mateusz Szabat i Franek Krasuski.
Rywalizację pań zwyciężyła Olga Gazda przed Marylą Brzezińską i Ewą Siwiec, natomiast najlepszym z panów był Erwin Gawryś przed Jackiem Walczakiem i Sławomirem Krasuskim. Zmagania w nordic walking wygrali Grażyna Krupska i Przemysław Stupnowicz, a kolejne lokaty zajęli Marta Bodziony i Tadeusz Perczyński, a także Marta Bigda.
Akademia Sztuk Walki zaprasza na kolejne wydarzenia, a wśród nich także te biegowe, które zaplanowano już na wiosnę.

Numer: 51/52 (1262/1263) 2021   Autor: (łk)