Do końca sezonu został jeszcze prawie miesiąc, ale już teraz w tabelach zaczynają się ważyć losy naszych ligowców. Ciekawie prezentuje się układ w siedleckiej okręgówce

Roszady na awans

Ligi piłkarskie / Roszady na awans

Mazovia Mińsk Mazowiecki pokonała na wyjeździe Orła Łosice. W pierwszej połowie brakowało skuteczności, ale mińszczanie prowadzili po bramce Rafała Słowika. W drugiej części gry świetną zmianę dał Hubert Kornet, który tuż po wejściu podwyższył na 2:0. Gospodarze mieli szansę na bramkę, ale nie trafili z rzutu karnego. Bezlitosny był zaś Bartek Kozakiewicz, który pięknym uderzeniem ustalił wynik na 3:0. To zwycięstwo wywindowało mińszczan na trzecią pozycję w tabeli, zaś na piąte spadła Victoria Kałuszyn, która mimo ogromnej walki i serca do gry, uległa 0:1Czarnym Węgrów, którzy już zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca. Mimo tych przesunięć na baraże wciąż mają szansę wszystkie drużyny z czołówki, niezwykle ważne będzie też rozstrzygnięcie sobotnich derbów Victorii z Mazovią. Tygrys Huta Mińska po złej passie wreszcie odniósł zwycięstwo 4:3 z Zorzą Sterdyń.
W siedleckiej A-klasie z Polonezem Mordy wygrała Jutrzenka Cegłów, po dwóch golach Michała Wadasa i Karola Branickiego. Takim samym wynikiem na korzyść Tęczy Stanisławów zakończyło się spotkanie z Nojszewianką Nojszew. Do przerwy stanisławowianie wygrywali 2:1 po golach Piotra Ryżki i Mariusza Cieślaka, ale niedługo po zmianie stron rywale wyrównali. Zwycięstwo dała bramka Ryżki w 84. minucie. Świt Barcząca znów przegrał, tym razem 1:3 z Błękitnymi Stoczek, ale przynajmniej jako pierwszy objął prowadzenie za sprawą trafienia Ivana Malchanau, nowego zawodnika barcząckiej ekipy. Białorusin urodzony w 1992 roku wcześniej występował w FK Gomel i Slavii Mozyr, zaliczył też występy w reprezentacji swojego kraju do lat 18. Tej zimy trafił do Świtu i był to jego pierwszy oficjalny mecz w drużynie Pawła Rybackiego.
Fenix Siennica wreszcie odniósł zwycięstwo 2:1 z drugim zespołem warszawskiego PKS II Radość. Bramki dla sienniczan strzelili Dariusz Osica oraz Andrzej Sieradzki.
LZS Starawieś zgarnął drugie trzy punkty w sezonie dzięki temu, że druga drużyna Victorii Kałuszyn nie stawiła się na spotkanie. Płomień Dębe Wielkie w Stanisławowie uporał się z Legionem Grębków po golach Radosława Malesy i Daniela Głuchowskiego. Lanie zebrali piłkarze Olimpii Latowicz od zawodników Wichra Sadowne. Trafienie dla latowiczan padło za sprawą Marcina Ozimka.
Większych kłopotów nie mieli zawodnicy Mazovii II Mińsk Mazowiecki z drugą drużyną Nojszewianki. Mecz opóźnił się kilkanaście minut, gdyż o wyznaczonej godzinie goście nie mieli kompletnej jedenastki. Niedługo po pierwszym gwizdku wynik otworzył Marcin Wytrykowski, a kwadrans później podwyższył na 2:0. Minęło kilka minut i Mazovia prowadziła już 4:0 – w krótkim czasie dwa trafienia zaliczył Waldemar Osica. Chwilę przed końcem pierwszej połowy świetnym uderzeniem z lewej nogi piątą bramkę zdobył Mateusz Gromysz. Po zmianie stron szósta i ostatnia bramka padła również łupem Gromysza. Piłkarze Nojszewianki praktycznie tylko raz zagrozili bramkarzowi Wojtkowi Szelągowskiego, który z opresji wyszedł zwycięsko. Mińszczanie przy bezpiecznym wyniku bawili się piłką – Jakub Popławski mógł przedryblować z piłką kilku zawodników, a cały zespół Mazovii nieustannie atakował. Bezradni goście nie umieli skutecznie przeszkodzić, a kilkanaście minut przed końcem jeszcze żartowali, że „grają radosny futbol”, widocznie już pogodzeni z faktem, że do ich bilansu wpadła 106. stracona bramka.

Nie siedź w domu...
Grają 16 i 19 – 20 maja:
IV liga: KS Warka – Victoria Sulejówek 16 maja 17:00, Victoria Sulejówek – Pilica Białobrzegi 19 maja 17:30
Liga okręgowa: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Orzeł Unin 16 maja 17:30, Tygrys Huta Mińska – LKS Ostrówek 16 maja 17:00, Wilga Miastków – Victoria Kałuszyn 16 maja 17:00, Victoria Kałuszyn – Mazovia Mińsk Mazowiecki 19 maja 17:30, Orzeł Łosice – Tygrys Huta Mińska
A – klasa: Hutnik Huta Czechy – Świt Barcząca 20 maja 15:00, Błękitni Stoczek – Tęcza Stanisławów 20 maja 17:00, Jutrzenka Cegłów – ULKS Gołąbek 20 maja, Józefovia II Józefów – Watra Mrozy, Sokół Celestynów – PKS II Radość (Warszawa), Fenix Siennica – Advit Wiązowna
B – klasa: Victoria II Kałuszyn – Jastrząb Żeliszew, Kosovia Kosów Lacki – Mazovia II Mińsk Mazowiecki, Laskar Laski – Płomień Dębe Wielkie, Rywal Ruchna – Olimpia Latowicz

Numer: 2012 20   Autor: (ip)