Koszykówka powiatowa

W czwartek, 22 marca odbyły się XIII mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt

Złoto Budowlanki

Koszykówka powiatowa / Złoto Budowlanki

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, a osobą odpowiedzialną za rozgrywki – Ewa Mikucewicz. W finale spotkały się cztery reprezentacje: LO Mrozy, ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, ZS im. Marii Curie – Skłodowskiej oraz LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej.
W spotkaniu o trzecie miejsce dziewczyny z Chemika, podopieczne Lidii Karczewskiej pokonały rywalki z Pięknej 23:19, zdobywając brązowe medale. W finale zmierzyły się mrozianki prowadzone przez Pawła Bukowskiego i uczennice mińskiej Królówki, które ostatecznie zwyciężyły z dość wysoką przewagą 25:18. Trzeba dodać, że dziewczyny z Mrozów były uważane za faworytki turnieju, a wygrana Budowlanki, czyli gospodyń, to miła niespodzianka. Duży w tym udział pracy całej drużyny, a szczególnie zaangażowaniu trenerki Ewy Mikucewicz.
Pamiątkowe medale, puchary i statuetki wręczał najlepszym wicestarosta miński Krzysztof Płochocki. Najskuteczniejszą zawodniczką została Kinga Sabak, która zdobyła 63 punkty, a najlepszą koszykarką okrzyknięto Wiolę Dydkowską z Mrozów. Zwyciężczynie z Budowlanki wystąpiły w składzie: Klaudia Zaperta, Aleksandra Stelmach, Karolina Tabor, Mariola Olszewska, Katarzyna Świątek, Iza Bielak, Karolina Antosiewicz oraz Joanna Wilga.

Numer: 2012 13   Autor: (ip)