Turniej w MDK

W sobotę, 7 stycznia w mińskim MDK odbył się Turniej Szachowy o Mistrzostwo MDK. Do rywalizacji stanęło 51 dziewcząt i chłopców w wieku od 6 do 16 lat

Mistrzowie pałacu

Turniej w MDK / Mistrzowie pałacu

Mistrzostwo wywalczył Damian Koseski z SP-2 w Mińsku Mazowieckim po wygraniu 5 partii i po jednym remisie. Taką samą ilość 5,5 punktów uzyskał Arek Abramowski z GM-2 w Mińsku, zdobywając tytuł wicemistrza MDK. Trzecie miejsce zajął Mateusz Sobiepanek ze szkoły podstawowej w Dobrem.
W klasyfikacji GM gimnazjalistów czołowe miejsca zajęli Arek Abramowski przed Piotrem Zalewskim i Kamilem Michalskim – obydwaj z gimnazjum w Dobrem. Najlepszym szachistą w kategorii chłopców ze szkół podstawowych był Damian Koseski, drugie miejsce zajął Mateusz Sobiepanek, a trzecie Jan Wierzbowicz z SP-5 w Mińsku.
Najlepszą szachistką turnieju została Kamila Koseska ze SP-2 w Mińsku. Drugie miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Kasia Zalewska ze szkoły podstawowej w Dobrem, a trzecie Marysia Zaborowska z salezjańskiej SP w Mińsku. W kategorii krasnali, czyli dzieci z klas pierwszych i młodszych, pierwsze miejsce zajęła Emilia Miąskiewicz ze szkoły podstawowej w Dobrem przed Emilianem Piszczkiem z salezjańskiej SP i Piotrem Kałuskim ze szkoły podstawowej w Dobrem. Siedmioro dzieci zdobyło swoje pierwsze kategorie szachowe, a czworo uzyskało normy na wyższe kategorie szachowe. Najlepsi szachiści w swoich kategoriach otrzymali medale i dyplomy.
Równolegle z turniejem dla dzieci odbył się turniej szachów błyskawicznych dla dorosłych. Wzięło w nim udział 8 zawodników Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Najszybciej i najpewniej grającym zawodnikiem tego turnieju był Jakub Suliborski, który zdobył 13 z 14 punktów. Drugie miejsce zdobył Paweł Parol, a trzecie Artur Suliborski.

Numer: 2012 03   Autor: (ip)