Mińska Mazowieckiego koszykówka

38. edycja SuperWNBA-Warszawski Nurt Basketu Amatorskiego zakończyła się dla PROBASKET-u 18 grudnia w pierwszej rundzie play-off, po przegranym dwumeczu z ARGOX-em

Probasket po sezonie

Mińska Mazowieckiego koszykówka / Probasket po sezonie

Na przestrzeni sezonu koszykarze UKS-u prezentowali nierówną formę. Inauguracyjne spotkanie z Piaskersami nie należało do najładniejszych, ale PROBASKET wygrał 70:59. Kolejny mecz to kompromitująca porażka 79:132 z Verimarem, mistrzem poprzedniej edycji. Po tym meczu nowym trenerem mińszczan został Arkadiusz Woźniak, który poprowadził UKS w spotkaniu z KICKS. Mecz był wyrównany przez pierwsze dwie kwarty, jednak po przerwie w szeregach rywali błyszczał Michael Ansley, znany z ekstraklasowych parkietów oraz mający przeszłość w prestiżowej NBA, prowadząc swój zespół do zwycięstwa. Później mińszczanie przegrali kolejno 45:47 z Targówkiem, 48:74 z D7 oraz 53-59 z ARGOX-em. Przełomowa okazała się siódma kolejka: mińszczanie pokonali Chłopaków z Sąsiedztwa 60:50, jednak później podopiecznym Arkadiusza Woźniaka przytrafiła się wysoka porażka z MM Probasket 66:90 i dziwi ona tym bardziej, że była to drużyna w ich zasięgu. By awansować do fazy play-off, PROBASKET musiał pokonać Feraynę. Zmotywowani mińszczanie ciężko walczyli i cel został osiągnięty.
Po sezonie zasadniczym PROBASKET zajął 7. miejsce i w fazie play-off trafił na ARGOX. W pierwszym spotkaniu mińszczanie ulegli rywalom tylko sześcioma punktami. Rewanż odbył się dzień później, ale pomimo lepszej gry nie udało się zniwelować straty i PROBASKET przegrał 69:75. W składzie mińskiej drużyny na przestrzeni sezonu wystąpili: Marcin Woźnica, Robert Kasprzak, Kamil Stachowski, Krzysztof Grudzień, Piotr Grzywanowski, Tomasz Dybowski, Łukasz Grzelak, Michał Witosławski, Tomasz Markowski, Sebastian Okoła, Marcin Żelazko, Adrian Seredyński, Mateusz Pękacz i Michał Jędryszka.

Numer: 2012 02   Autor: (ip)