Szkolne szachy

25 i 26 listopada w MDK odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szachowy. Zagrało 40 dzieci ze szkół powiatu mińskiego. Niestety, nikt z pracowników oświaty nie odważył się zagrać ze swoimi wychowankami

Dominanci

Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej zdobył najlepszy miński szachista, uczeń LO im. PMS - Michał Kopczyński. Michał zajął w tym roku III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 w szachach szybkich (30 min na partię), więc jego wynik nie jest żadną niespodzianką. „Macierzanka” zdobyła również pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii gimnazjów zwycięstwo indywidualne przypadło Mateuszowi Izdebskiemu - uczniowi GM-1, zaś drużynowe, debiutantom w tegorocznych rozgrywkach - gimnazjalistom ze Stanisławowa.
Najlepszym szachistą spośród uczniów szkół podstawowych okazał się Adam Sawczuk z Kopernika, ale najlepszą drużynę miała Piątka. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Kasia Bartnicka. Walka o zwycięstwo w kategorii drużynowej wśród szkół podstawowych trwała do ostatnich sekund ostatniej partii całego turnieju, w której Paweł Parol zamatował przeciwnika, będąc „na wiszącej chorągiewce”. Dzięki zdobytemu w ten sposób punktowi, Piątka zrównała się liczbą punktów z prowadzącą do tej chwili Dabrówką i o zwycięstwie zdecydowała wyższa pozycja Pawła Parola w klasyfikacji indywidualnej.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali cenne upominki, a najlepsi - nagrody, które ufundowało TU ALLIANZ, a wręczyła Elżbieta Kalińska. Puchary ZNP wręczył zaś Roman Jaguścik. Drobny poczęstunek dla zawodników ufundował radny Stanisław Kirylak.

Numer: 2006 49   Autor: (jaz)